English Türkçe

تیوب بسته بندی محصولات غذایی

اولویت بسته بندی مواد خوراکی همیشه حفظ سلامت ماده غذایی است. اینکه چه میزان اکسیژن بایستی از لایه های تیوب بسته بندی عبور کند و اینکه محتوای داخل بسته بندی چیست اهمیت زیادی در راهکار بسته بندی مواد غذایی دارد. مثلا برای بسته بندی عسل تیوب، بسته بندی مناسبی برای مصرف آن در مسافرت است.
استفاده از تیوب به واسطه‌ی نازل آن مصرف عسل یا شکلا ت را در مواردی که بسته بندی خمره‌ای جاگیر است آسان‌تر می‌کند.
 به طور کلی حفاظت و بهداشت محصولات غذایی در بسته بندی تیوب از بسته بندی جار یا کاسه ای بیشتر است؛ چرا که بسته بندی کاسه ای بیشتر در معرض مواد فاسد کننده و محیط اطراف قرار دارد، لذا برای این که ماندگاری محصول را بالا ببرند، به آن مواد نگهدارنده نیز اضافه می کنند. 

 

برای مواد غذایی که به صورت خمیری هستند مانند انواع شکلات‌ها یا عسل و مربا، انواع تیوب چند لایه بدون درز راهکار بسیار مقرون به صرفه ای هستند. مخصوصا با امکان چاپ تا ۱۱ رنگ روی آنها با ترکیب چاپ افست خشک و سیلک، یک طراحی خاص و زیبا در بازاریابی و فروش محصولات خوراکی نقش به سزایی دارد.
برای محصولاتی که حالت تبلت و قرص مانند دارند مانند اسمارتیز و انواع آدامس و مخصوصا در مواردی که خوراکی مورد نظر نباید در معرض رطوبت و نور باشد، تیوب های استوانه ای با درب های حاوی سیلیکاژل با/بدون اسپیرال برای محافظت از محصول انتخاب بی نظیری است.
 

آراپوش‌گستر برای هر کدام از محصولات غذایی یاد شده راهکارهای مناسب برای بسته بندی ارایه می‌کند تا به عنوان مزیت رقابتی برند در قفسه های فروشگاهی، مدافع کیفیت محصول باشد.

سیلیکاژل یک بسپار سه‌ بعدی است که از واحدهای چهاروجهی دی‌اکسید سیلیسیم تشکیل شده‌است. این ماده یک مادهٔ متخلخل است. از کاربردهای سیلیکاژل می‌توان به کاربرد آن به عنوان یک کاتالیزگر، مادهٔ خشک‌ کن یا در سوانگاری اشاره کرد.
 
سیلیکاژل جاذب خوبی برای آب، الکل، فنول‌ها، آمین‌ها و ... است که این کار را از راه پیوندهای هیدروژنی انجام می‌دهد. ظرفیت جذب‌کنندگی سیلیکاژل در دماهای پایین بیشتر ازآلومینا و زئولیت است، با این وجود اگر میزان رطوبت کم باشد، نسبت به زئولیت خاصیت جذب‌کنندگی کمتری نشان می‌دهد. در مقابل احیای سیلیکاژل ساده‌تر است و با حرارت دادن آن تا دمای ۱۵۰ درجهٔ سلسیوس ممکن می‌شود، این در حالیست که زئولیت باید تا حدود ۳۵۰ درجهٔ سلسیوس حرارت داده شود. با توجه به این خواص سلیکاژل در محیط‌هایی که دما پایین، میزان فشار بخار آب متوسط، و ظرفیت جذب‌کنندگی زیادی نیاز است استفاده می‌گردد.
 

درب قرص جوشان حاوی سیلیکاژل آراپوش گستر