English Türkçe

چاپ ترکیبی

Picture

 در چاپ ترکیبی می توان از قابلیت های چاپ های گوناگون و به صورت مکرر (در برخی موارد) بر روی تیوب استفاده کرد. در حال حاضر آراپوش گستر تنها ارایه دهنده چاپ ترکیبی 11 رنگ با استفاده از ترکیب چاپ های افست خشک، سیلک اسکرین، هات استمپ (Hot Stamp) و چاپ تا روی شانه در ایران می باشد.

این ویژگی امکان ایجاد طرح های بسیار متنوع، خاص و چشم نوازی را بر روی تیوب فراهم نموده که در بهبود کیفیت و قدرت تاثیر گذاری محصول مشتری در بازار فروش، اهمیت فوق العاده ای دارد. 

با هدف اجرای بهترین کیفیت چاپ بر روی محصول، همکاران ما در آراپوش گستر به اتفاق مشتری ایده ها و روش های بهینه را برای آماده سازی فایل چاپ بررسی و اجرا می نمایند. 

چاپ ترکیبی همانگونه از نامش پیداست، ترکیبی از چاپ سیلک و افست است و همه مشخصه های این دو نوع چاپ را داراست. روش انجام به این صورت است که قسمتی از طرح در افست چاپ می شود و سپس در چاپ سیلک دیگر قسمت های تعیین شده به آن اضافه می شود. این باعث می شود که چاپ بعدی به محصول بدهد. عموما تصاویری که پس زمینه است را با چاپ افست و تصاویر روی زمینه را با چاپ سیلک چاپ می کنند.

در چاپ افست خشک جنس پلیت با چاپ افست معمولی متفاوت است. در این چاپ پلیت شامل یک لایه آلومینیومی است که بدنه و قسمت اصلی آن را تشکیل می دهد و یک لایه پلیمری که جاذب مرکب است. پلیت چاپ را مستقیما بر روی صفحه چاپ انجام می دهد و سپس صفحه تصویر را بر روی سطح منتقل می کند. در این چاپ ضخامت رنگ ها 4-5 میکرون است.

در چاپ سیلک اسکرین یا چاپ سیلک از پارچه توری با سوراخ های بسیار ریز استفاده می شود. توری در قابی ثابت می شود که این قاب را شابلون یا کلیشه می نامند. تصویر مورد نظر روی این توری نقش می شود. سپس بخش هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده ای مسدود کننده لاک حساس پوشیده می شود. سپس زیرکار را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده منتقل می کنند. رنگ یا زیرکار فقط از بخش هایی که مسدود نشده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می شود و تصویر روی آن ظاهر می گردد.
 
با این روش می توان تا ضخامت 20 میکرون رنگ روی تیوب و ظرف قرص جوشان تصویر یا نوشته را چاپ کرد و امکان چاپ رنگ ها بر روی همدیگر وجود دارد. همچنین با این روش می‌توان بر روی انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و غیره چاپ‌های تک‌رنگ یا چندرنگ صورت داد. با چاپ سیلک می‌توان روی اجسام با شکل های مدور و غیر مسطح نیز چاپ نمود که از این نظر در بین روش‌های چاپی منحصربه‌ فرد است. این نوع چاپ برای چاپ تبلیغی بر روی اشیای گوناگون مثل تقویم، سررسید، لیوان و کاغذ نیز به کار می‌رود.
 
 
 
 
 

چاپ با هات استمپ (Hot stamping or foil stamping)  یک روش چاپی است که در آن مرکب از پیش خشک شده یا فویل هایی رنگی تحت حرارت بالا روی محصول چاپ می شوند. این فویل ها براق هستند و جلوه ای خاص به طرح چاپی می دهند و برای چاپ آنها از کلیشه‌های سیلیکونی استفاده می شود.