English Türkçe

چاپ سیلک اسکرین

Picture

 

 

آراپوش‌گستر اولین ارایه دهنده چاپ سیلک اسکرین در ایران بر روی تیوب های پلاستیکی بدون درز و قرص جوشان تا ۵ رنگ می باشد.

علاوه بر جلوه زیبای چاپ (به دلیل برجسته بودن رنگ در چاپ سیلک اسکرین) استفاده ازاین روش قابلیت های متنوعی به مشتری ارائه می نماید که مهمترین آنها عبارتند از:

  • امکان چاپ بر روی تیوب های رنگی (مستر بچ (Master Batch) رنگی)
  • چاپ تصاویر ۴ رنگ (CMYK)
  • چاپ بر روی سطوح هات استمپ (Hot Stamp) شده بدنه تیوب
  • استفاده از ورنی موضعی در طرح چاپ و امکان چاپ تا روی شانه تیوب پلاستیکی بدون درز

با هدف اجرای بهترین کیفیت چاپ بر روی محصول، همکاران ما در آراپوش گستر به اتفاق مشتری ایده ها و روش های بهینه را برای آماده سازی فایل چاپ بررسی و اجرا می نمایند.

در چاپ سیلک اسکرین یا چاپ سیلک از پارچه توری با سوراخ های بسیار ریز استفاده می شود. توری در قابی ثابت می شود که این قاب را شابلون یا کلیشه می نامند. تصویر مورد نظر روی این توری نقش می شود. سپس بخش هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده ای مسدود کننده، لاک، پوشیده می شود. سپس زیرکار را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده منتقل می کنند. رنگ یا زیرکار فقط از بخش هایی که مسدود نشده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می شود و تصویر روی آن ظاهر می گردد.

با این روش می توان روی تیوب تا ضخامت ۲۰ میکرون رنگ تصویر یا نوشته را چاپ کرد و امکان چاپ رنگ ها بر روی همدیگر وجود دارد.
همچنین با این روش می‌توان بر روی انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و غیره چاپ‌های تک‌رنگ یا چندرنگ صورت داد. با چاپ سیلک می‌توان روی اجسام با شکل های مدور و غیر مسطح نیز چاپ نمود که از این نظر در بین روش‌های چاپی منحصربه‌ فرد است. چاپ سیلک برای چاپ تبلیغی بر روی اشیای گوناگون مثل تقویم، سررسید، لیوان و کاغذ نیز به کار می‌رود.

محصولات پلاستیکی یا پلیمری به تنهایی بی رنگ یا سفید هستند، بنابراین جهت رنگی شدن و جذابیت بخشیدن به محصول و جلب رضایت مشتریان، از رنگدانه هایی به اسم مستر بچ استفاده می شود که به تولید کنندگان صنایع پلاستیکی این امکان را می دهد در فرایند تولید و با هزینه هایی مقرون به صرفه، رنگ یکدست و یکنواختی به محصول بدهند. در تولید تیوب ها مستربچ را به لایه بیرونی و درونی اضافه می کنند و با ترکیب انواع رنگ ها در این 2 لایه امکان ایجاد تنوع زیادی در جذابیت محصول وجود دارد.  

چاپ با هات استمپ (Hot stamping or foil stamping)  یک روش چاپی است که در آن مرکب از پیش خشک شده یا فویل هایی رنگی تحت حرارت بالا روی محصول چاپ می شوند. این فویل ها براق هستند و جلوه ای خاص به طرح چاپی می دهند و برای چاپ آنها از کلیشه‌های سیلیکونی استفاده می شود.