English Türkçe
صنعت بسته بندی پر از شگفتی است!

صنعت بسته بندی پر از شگفتی است!

درباره بسته بندی و صنعت بسته بندی می توانید دنیایی از شگفتی ها و خلاقیت را نظاره کنید. ببینید که چطور برندهای معتبر دنیا از این صنعت برای جلب توجه مشتریان خود بهره می‌برند.

۱۳۹۹/۰۲/۰۱

 

در کسب و کار بسته بندی، متوجه خواهید شد که بسته بندی تنها یک کارتن تاشو برای محفوظ نگه داشتن محصول نیست و خیلی فراتر از این است. بسته بندی زمینه را برای برندینگ فراهم می‌کند، همانطور که به خلاقیت اجازه عمل می‌دهد. همچنین به معنای چیزهایی است که شما باور نخواهید کرد که درست باشند. خودتان را برای افزایش اطلاعات حقیقی و در عین حال خنده دار در این زمینه آماده کنید!

 

Coca-Cola

شناخته شده ترین برند در جهان است:  یک تحقیق که چند سال پیش منتشر شد، اعلام کرد که ۹۴درصد از جمعیت جهان برند قرمز کوکاکولا را به رسمیت می‌شناسند. نام برند کوکاکولا، دومین کلمه جهان بعد از کلمه okay است که قابل فهم است. این چیزی است که شما به عنوان برندینگ آن را می‌شناسید! برندسازی در آرمانی ترین شرایط ممکن را می توانیم در این کمپانی ببینیم.

 

بوی قهوه شدید دقیقا همان چیزی نیست که شما فکر می‌کنید

به گفته محققان، قهوه یکی از جذاب ترین عطرهای جهان است. تولید کنندگان قهوه می‌دانند که بوی قهوه چیزی است که قهوه را به یک محصول وسوسه انگیز تبدیل می‌کند. اما رایحه تند و شدیدی که پس از باز کردن یک  شیشه محتوی قهوه به سمت راست بینی شما می‌رسد، بوسیله یک نوع خاص از رایحه اسپری است که در زیر آن استفاده می‌شود، بوجود می‌آید.

 

جعبه مقوایی بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد!

اولین جعبه مقوایی مورد استفاده در حمل و نقل در سال ۱۹۰۳ اختراع شد، در حالی که کارتن دارای قدمت بیشتری است و در سال ۱۸۵۶ اختراع شد. به نظر می‌رسد که پشت جعبه های سفارشی داستان های زیادی وجود داشته باشند.

 

بسته بندی های اپل

تا حالا برایتان پیش آمده که ویدئوی باز کردن بسته بندی محصولات اپل رو تماشا کنید، زیبایی و سادگی این بسته بندی ها مثال زدنی است. برای آن که شرکت به این سطح از کمال برسد یک فرهنگ منحصر به فرد را برای جعبه هایش رقم زده. این اثبات می کند که سردمداران اپل برای بسته بندی محصولات جدید خود روندی خاص را پشت سر می گذارند تا هر کدام از محصولاتشان خاص و متمایز باشند. طرفداران اپل با این برند رابطه احساسی عمیقی برقرار کرده اند و به خاطر همین است که در تمامی کشورهای جهان ، اپل یکی از برترین برندها است.

 

جعبه با قابلیت گرم شدن در مایکروویوNongshim

تولید کننده پیشرو در تولید نودل فوری در کره، یک بسته نوآورانه را برای استفاده امن در مایکروویو ساخته است. به گفته این شرکت، مواد افزوده مورد استفاده در این جعبه ها می‌توانند بدون ذوب شدن حتی دمای ۱۰۰ درجه را تحمل کنند. به همین راحتی می توانید نودل خوشمزه تان را میل کنید.

 

نوع نوآورانه بسته بندی – جعبه جادویی آبمیوه

یک شرکت طراح سوئدی Tomorrow Machine سازنده یک جعبه آبمیوه سحرآمیز است. جعبه کوچک از ژل جلبک دریایی آگار-آگار و آب ساخته شده است و برای نگهداری آبمیوه های تازه و کوتاه مدت اختصاص یافته ، جعبه با همان سرعتی که نوشیدنی محتوای آن مصرف می‌شود، از بین می‌رود.

 

آیا می‌دانید تاریخ انقضا بر روی بطری به شما چه می‌گوید؟

اگر چه بیشتر مواد غذایی که مصرف می‌کنیم دارای تاریخ انقضا هستند ولی تاریخ انقضا به آن مربوط نیست. با این حال، تاریخ انقضا بر روی هر بطری وجود دارد. اما اشتباه نکنید، زیرا این تاریخ ها به انقضای بطری اشاره می‌کند و نه محتوای درون آن!

 

لیوان های یکبار مصرف که خوردنی هستند!

در صنعت بسته بندی توجه بسیار زیادی به محیط زیست می شود ، چراکه حجم زیادی از زباله های تولیدی توسط انسان ، مربوط به بسته بندی کالاها و اقلام خوراکی هستند. در اقدامی خلاقانه لیوان های یکبار مصرف خوردنی از مواد سلولزی ساخته شده که خوردنی هم هست! اگر این لیوان ها در طبیعت هم رها شوند بعد از مدتی بدون ضرر زدن به محیط زیست تجزیه می شوند.