English Türkçe
تاثیر بسته بندی بر بازاریابی و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

تاثیر بسته بندی بر بازاریابی و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

برندهای محصولات آرایشی و بهداشتی باید پا را فراتر از ارایه تولیداتی که فقط به قصد جلب توجه مشتری و بازاریابی و فروش محصولاتشان هستند بگذارند. توجه به نوع بسته بندی و کیفیت آن از ملزومات وفاداری مشتری به برندهاست.

۱۳۹۹/۰۸/۲۶

قشری از مشتریان هدف و مخاطبان محصولات آرایشی و بهداشتی، ممکن است به عواملی ورای کارآمدی مفید موادآرایشی و بهداشتی توجه داشته باشند. مواردی که می تواند کمی بیشتر برای تولید کننده، سرمایه‌گذاری مالی و هزینه زمانی و پژوهشی نیاز داشته باشد. برندهای آرایشی بهداشتی باید ثابت کنند که دلیلی برای وجود و انتخاب آنها وجود دارد!

باید بتوانند از صفر فراتر بروند و و تاثیر مثبتی بر کل روند تولید و عرضه خود داشته باشند. این خود در صنعت امروز داشتن یک نشان طلایی استاندارد است. یکی از این موارد نقش پایداری در تولید است. برندهای زیبایی، آرایشی و بهداشتی وقتی به پایداری محصول وتولید می پردازند، مسئولیت خود را افزایش می دهند. چالش اصلی آنها این خواهد بود که چگونه برندها می توانند در تولید پایدار نوآوری کرده و بسته بندی سبز را توسعه دهند، و همچنین مصرف کنندگان را ترغیب به تصمیم گیری خرید اخلاقی کنند.

 

هرچه مصرف کنندگان از تأثیر زندگی و مصارف خود بر جهان و چگونگی بهره مند شدن از منافع بیشتر آگاه‌تر شوند، انتظار دارند برندها نیز همین کار را انجام دهند.

در صنعت آرایشی وبهداشتی مصرف کنندگان همه چیز از اثربخشی تا اخلاق تولید را ارتقا داده ‌ و مطالبات را از تولیدکنندگان آرایشی و بهداشتی افزایش می دهند.

یکی از نکات مهم در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، انتخاب و طراحی نوع بسته بندی و نوع کاربری محصول آرایشی و بهداشتی است. توجه به نوع بسته بندی آرایشی و بسته بندی بهداشتی درصد بالایی از گزینه های موثر برای انتخاب کالا توسط مشتری است. کالایی که برای رفع نیاز اصلی خرید شده، حالا باید بتواند سهولت کارآیی فنی برای مصرف داشته باشد.

  • بسته بندی پایدار
  • بسته بندی قابل شارژ
  • حذف بسته بندی های غیرضروری
  • بسته بندی قابل بازیافت
  • بسته بندی بهداشتی

 

با نشان دادن ارزشهای نوعی که هم از نظر برند و هم برای مصرف کننده به روشی معتبر معنی دارند، برندها به وفاداری و اعتبار شناخته می شوند، زیرا آنها به گزینه ای تبدیل می شوند که مصرف کنندگان به ساخت محصولات آنان احساس خوبی دارند.

محوریت سلیقه و نیاز مصرف کننده باید یک کانون اساسی برای تولیدکننده بهداشتی و آرایشی باشد. برندها باید به دنبال این باشند كه مصرف كنندگان را در هسته اصلی قرار دهند و یاد بگیرند كه چگونه شروع به تعامل مداوم با مصرف كنندگان، نه تنها در هنگام خرید، بلكه طی تولید و بعد از خرید كنند.

برندها همچنین باید دریابند که چه مقدار از ارزشهای اصلی برای گروه‌های مختلف مصرف کننده مهم است، از این رو کشف می کنند که این مصرف کنندگان چه ویژگی های جدیدی را برای انتخاب محصول بهداشتی و آرایشی آنها در نظر گرفته است.

 

نوع و کیفیت بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی برای محافظت از محتویات داخلی آنها مهم است اما این مورد برای ترغیب مردم به خرید آن کالا هم موثر است.

چه توابع و الزامات خاصی برای بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی مهم است؟

چهار جنبه اصلی که برای بسته بندی محصول آرایشی بهداشتی مدنظر است:

  1. نوع ظرف
  2. سازگاری
  3. عملکرد
  4. محافظت از محتویات

بسته به هدف

نوع بسته بندی بستگی به کاربرد خاص و کالای بسته بندی شده دارد. هر نوع دارای مزایا و معایب خود است و باید موارد مثبت و منفی را در هر مورد جداگانه سنجید.

مثلا محصولات آرایشی و بهداشتی هستند که اگر با هوا در تماس باشند، احتمال آلودگی به میکروب و اکسید شدن آنها بیشتر است. این موارد دارای مواد نگهدارنده بیشتری هم هستند.از نظر میکروبیولوژیکی، این محصولات باید در ظروفی شبیه ظروف شیشه ای بسته بندی شوند. همچنین بر روی بسته بندی این محصولات باید اطلاعات موردنیاز مصرف کننده از جمله تاریخ تولید و انقضا بعد از باز کردن اولیه مشخص باشد.

 

مشخصات مواد آرایشی و بهداشتی چیست؟

علاوه بر هدف اساسی و جنبه های میکروبی و فیزیکی، سازگاری مواد و محتوای ظرف نیز از اهمیت برخوردار است. پایداری مواد از زمان تولید تا زمان باز شدن محصول و طول زمان مصرف آن باید مدنظر قرارگیرد.

روغنهای اصلی استفاده شده در محتویات آرایشی و بهداشتی ممکن است به پلاستیک ظرف بسته بندی نفوذ کنند و بسته به ترکیب شیمیایی آنها حتی اثر حل کنندگی داشته باشند. پروپیلن (PP) یکی از مقاوم ترین مواد پلاستیکی وقابل تایید بسیاری از برندهای آرایشی و بهداشتی است، اگر در این مورد شک دارید، انتخاب شیشه یا سرامیک با هزینه بالاتر توصیه می شود. ظروف بسته بندی شیشه ای مانند، ساخته شده از یک لایه کاذب از استایرن-اکریلونیتریل (SAN) برای اهداف تزئینی خارجی و چاپ روی بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی مناسب هستند.

مواد نگهدارنده آمفیفیلیک با زنجیره کوتاه نیز توسط پلاستیکها و واشرهای آب بندی تیوب و ظروف بسته بندی آرایشی بهداشتی جذب می شوند. این ممکن است منجر به کاهش غلظت مواد نگهدارنده شود و این کمبود باعث ناپایداری محتویات محصول می شود.

مواد پلاستیکی بی کیفیت در بسته بندی آرایشی بهداشتی ممکن است به دلیل آزاد شدن مواد در مواد پر کننده، سایش پیدا کنند. حتی شیشه های دو جداره ممکن است پس از مدت زمان مشخصی در شیشه بیرونی شکاف داشته باشند در صورتی که حاوی محصولاتی فاقد آب باشند.

پلاستیک های بازیافتی بعضی اوقات به موادی آلوده می شوند که در مواد پر کننده پخش می شوند و در نتیجه روی بدن مصرف کنندگان محصول ممکن است واکنش های پوستی نشان بدهند. مشخصات محصول بازیافتی که اغلب از چین نشأت می گیرند، گاهی ممکن است حاوی مواد شیمیایی اضافی باشند که به هیچ وجه در لیست استاندارد ذکر نشده اند.

در هر حال تیوب های بسته بندی پلاستیکی برای مصارف آرایشی و بهداشتی با نظر و جستجو در کیفیت محصول توسط تولید کننده آرایشی و بهداشتی می تواند بهترین گزینه کارآمد هم برای تولیدکننده و هم مصرف کننده باشد.